Dbałości o środowisko nigdy dosyć

Dbałości o środowisko nigdy dosyć

Członkowie Stowarzyszenia, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie w sobotę w dniu 9 września br., aktywnie włączyli sie w kolejną akcję sprzątania naszego miasta. Tego rodzaju akcje mają na celu wypracowanie pro ekologicznych zachowań wśrod naszych mieszkańców. Członkowie Stowarzyszenia uważają, że troska o środowisko naturalne jest obowiązkiem wszystkich Ziemian, a systematyczna dbałość o czystość miasta i jego okolicy jest obok segregacji odpadów kluczowym ogniwem w w procesie oczekiwanych w zakresie ekologi zmian. Apelujemy do Mieszkańców o pro – ekologiczne i pro – społeczne zachowania. Jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru śmieci z naszego otoczenia, to nie wyrzucamy ich byle gdzie, a jako świadomi zagrożeń środowiskowych konsumenci stosujemy zasady segregacji odpadów, oszczędzamy wodę, używamy toreb wielokrotnego użycia i nie marnujemy żywności, do czego zachęcamy wszystkich świebodziczan.

„Stop wirusom”

„ Stop wirusom”
W lipcu 2021 Stowarzyszenie ze środków pozyskanych z Powiatu Świdnickiego na zadania realizowane z zakresu ochrony i promocji zdrowia – działania na rzecz osób, chorych i niepełnosprawnych zakupiło lampę przepływową bakteriobójczą za kwotę 2214,00 zł.
Celem projektu „ Stop wirusom” było podniesienie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych w czasie prowadzonych w sposób systematyczny i bezpłatny, zajęć rehabilitacyjnych. Lampa UV-C z licznikiem czasu zainstalowana w sali rehabilitacyjnej przy ul. Parkowej 4 w Świebodzicach jest wyrobem medycznym który posiada atest Państwowego Zakładu Higieny który potwierdza jej skuteczność w walce z drobnoustrojami w tym z pandemią COVID – 19. Do lampy zgodnie z umowa zakupione zostały dodatkowe zapasowe żarówki( promienniki). Łączny koszt zakupu to 2497,52

Sprzątamy Świebodzice

Sprzątamy Świebodzice

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej włączyli się w ważną Akcję sprzątania miasta, z wiarą że biorąc udział w sprzątaniu naszego miasta i okolic przyczyniamy się do działań na rzecz ochrony przyrody i poprawy estetyki otoczenia. Pamiętamy że o środowisko trzeba dbać przez cały rok 🙂

Wielkanoc 2021

Wielkanoc 2021

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych wszystkim dobrym ludziom, członkom Stowarzyszenia , naszym przyjaciołom, osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom składa :
Zarząd stowarzyszenia i wolontariusze

Wielkanoc w religii chrześcijańskiej pojawiła się po soborze nicejskim w 325 roku, kiedy to podjęto ważkie kwestie doktrynalne jak zdefiniowanie relacji między Jezusem Chrystusem a Bogiem, ogłoszenie symbolu wiary, czy ostateczne potępienie arianizmu, który w tamtym okresie był realnym zagrożeniem krystalizującego się chrześcijaństwa. Na tym soborze, zwołanym przez cesarza Konstantyna Wielkiego, ustanowiono datę Wielkiej Nocy, którą ustalono na pierwszą niedzielę po pierwszej pełni Księżyca. Było to przedłużenie zasad lunarnych, na których opierał się używany ówcześnie kalendarz juliański, a także kalendarz żydowski, który z kolei tak de facto był kalendarzem lunarno-solarnym. Ustanawiając datę Wielkiej Nocy na „kaprysach” natury, w tym przypadku Księżyca, musiano liczyć się z tym, że pełnie w tym czasie przypadały od 22 marca do 25 kwietnia. Uczestnicy soboru nicejskiego nie martwili się tym faktem. Wielkanoc miała przypadać w tym właśnie czasie, stała się świętem ruchomym, do którego przyporządkowywano święta przed nimi oraz zaraz po nich. I tak w zależności od wypadającej w kalendarzu Wielkanocy wypadał Popielec (Środa Popielcowa), Wielki Post, Wniebowstąpienie Pańskie, Zesłanie Ducha Świętego czy Boże Ciało. Naturalnie po oficjalnym ustanowieniu kalendarza gregoriańskiego w 1582 roku, pojawiły się zmiany. W kościele prawosławnym nadal praktykuje się Wielkanoc w starym stylu, bowiem tam obowiązuje kalendarz juliański.

Obchody wielkanocne nawiązują do ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa, a w tradycji chrześcijańskiej utarło się celebrować Wielki Tydzień, w którym najważniejsze dni to piątek, sobota i niedziela. W Wielki Piątek upamiętnia się śmierć na krzyżu Chrystusa. W Wielką Sobotę święcąc święconkę w koszykach, odwiedza się symboliczne groby, w których znajduje się ciało mesjasza. Z kolei w Wielką Niedzielę świętuje się zmartwychwstanie Jezusa i jest to kulminacyjny moment całych świąt. Wedle tradycji biblijnej Chrystus wstał z grobu nocą, stąd też nawiązanie w nazwie świąt i podkreślenie tej pory dnia tak jak całego tygodnia mianem „Wielkiej„. Po tym dniu następuje kolejny wolny od pracy, a więc Poniedziałek Wielkanocny, który znany jest bliżej „Lanym„, bądź nawiązujący do gwarowego określenia ”Śmigus Dyngus”. Dzień ten, szczególnie w polskiej tradycji, poprzez masowe oblewanie się wodą, to nawiązanie do dawnych zwyczajów starosłowiańskich i o pogańskim rodowodzie.

źródło www. historia.org.pl

wpływy z 1 % podatku od osób fizycznych

wpływy z 1 % podatku od osób fizycznych

Stowarzyszenie Pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
w roku 2019 otrzymało 13518,70 zł, z wpłat pochodzacych z 1% podatku od osób fizycznych
za wszystkie serdecznie dziękujemy 🙂

1 % wykorzystujemy głównie na organizację rehabilitacji medycznej
w tym na zakup leków i środków kosmetycznych i higienicznych.

Ponieważ jesteśmy w okresie rozliczeń podatkowych prosimy Państwa
o wsparcie nas i w tym roku podatkowym. Zapewniamy że przekazane nam śroki fiansowe zostana wykorzystane na wsparcie osób
niepełnosprawnych

KRS naszego Stowarzyszenia 0000048985

Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w dniu 22 lutego br. podpisało umowę z Gminą Świebodzice na realizacje projektu ” Niezbędna kropla w oceanie potrzeb” . Na podstawie umowy podpisanej przez: Panią Elżbietę Surgieniewicz – reprezentujacą Stowarzyszenie a Burmistrzem Miasta Świebodzice, Panem Pawłem Ozgą Stowarzyszenie otrzymało dofiansowanie w kwocie 21 tys zł , co stanowi 43% całości środków koniecznych do realizacji zadania. W ramach projektu utrzymamy na dotychczasowym poziomie rehabilitację dla członków Stowarzyszenia, w tym dla osób leżących.

Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w dniu 22 lutego br. podpisało umowę z Gminą Świebodzice na realizacje projektu ” Niezbędna kropla w oceanie potrzeb” . Na podstawie umowy podpisanej przez: Panią Elżbietę Surgieniewicz  – reprezentujacą  Stowarzyszenie a Burmistrzem Miasta Świebodzice, Panem Pawłem Ozgą Stowarzyszenie otrzymało dofiansowanie w kwocie 21 tys zł , co stanowi  43% całości środków koniecznych do realizacji zadania. W ramach projektu utrzymamy na dotychczasowym poziomie rehabilitację dla członków Stowarzyszenia, w tym dla osób leżących.

Urodziny Eli i Oli

Urodziny Eli i Oli

W lutym dwie ważne dla Stowarzyszenia Osoby obchodziły swoje urodziny. Ela i Ola wspólnie świętowały chociaż niestety w wąskim gronie członków Stowarzyszenia (wiadomo z jakiego powodu … covid nadal szaleje). Pomimo tego jak widać na zdjeciach, tradycji stało się zadość, świeczki na torcie zostały zdmuchniete. Tort jak i inne słodkości dla Solenizantek upiekła niezastąpiona Mama Tomka, a nasza cukierniczka Jola Majzner.

Dziewczyny żyjcie nam 100 lat .

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress