Bieg w hołdzie Żołnierzy Niezłomnych

Bieg w hołdzie Żołnierzy Niezłomnych

W dniu 3 marca br., członkowie Stowarzyszenia Pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej wzięli udział w biegu ku czci Żołnierzy Niezłomnych. Bieg w Świebodzicach niezmiennie  organizowany jest przez Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice, przy organizacyjnym wsparciu Biegu przez Posła RP Ireneusza Zyski. Żołnierze Wyklęci ciągle wzbudzają w społeczeństwie ogromne i skrajne emocje. Bieg Tropem Wilczym poświęcony jest  tym Żołnierzom, którzy zapisali się w historii Polski bohaterstwem i ogromnym patriotyzmem, do nich należy  ” Inka ” Danusia Siedzikówna, Witolda Pileckiego, czy Emil Fieldorfa „Nil” – Cześć ich pamięci !!

 

Niezbędna kropla w ocenie potrzeb – projekt dofinansowany z budżetu gminy Świebodzice

Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic od dnia 01.01.2019 do 30.09.2019 realizuje projekt pt. „Niezbędna kropla w oceanie potrzeb”. Zadanie  otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Świebodzice w kwocie 17  tysięcy zł, numer umowy PS.215.42019. W ramach projektu niepełnosprawni członkowie stowarzyszenia kontynuują  usprawnianie, dzięki czemu ich zdrowie i stan fizyczny  nie ulega pogorszeniu. Rehabilitacja prowadzona jest przez wykwalifikowaną rehabilitantkę zatrudnioną w ramach  umowy o pracę . Pani Agnieszka  prowadzi zabiegi rehabilitacyjne
w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Parkowej 4 , w Świebodzicach oraz
w domach pacjentów;  od poniedziałku do piątku,  w godz. od 9.00 do 17.

7 czerwca 2018 ” Noc marzeń” – ZOO we Wrocławiu

7 czerwca 2018 ” Noc marzeń” – ZOO we Wrocławiu
Początki tej międzynarodowej inicjatywy sięgają 1996 roku, kiedy to pierwszy raz w ogrodzie zoologicznym w Rotterdamie odbyła się Noc Marzeń w ZOO Bramy ogrodu zoologicznego zostały wtedy otwarte dla dzieci chorych na raka, hospitalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Do organizacji kolejnych edycji Wieczoru Marzeń przyłączyło się wiele ogrodów zoologicznych oraz instytucji na całym świecie i co roku dołączają nowe. W naszym wrocławskim zoo tę wyjątkową imprezę organizowana jest  od 2007 roku. Celem Wieczoru Marzeń jest zapewnienie niezapomnianych wrażeń dzieciom i osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz z hospicjów.(http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/wieczor-marzen.html)

26 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy

26 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Świebodzicach jak każdego roku, od 26 lat, po zakończonej zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dyrygentka świebodzickiej orkiestry Pani Zofia Marek, namaszczona przez głównego dyrygenta WOŚP: Jurka Owsiaka podsumowuje wydarzenie i dziękując tym , którzy pomagali przy organizacji tego ważnego wydarzenia.  Od wielu lat członkini  Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Joanna Siwarska aktywnie bierze udział w artystycznej części WOŚP w Świebodzicach, w tym roku nie było inaczej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress