Na kolanach do Burmistrza

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bariery architektoniczne to wszelkie utrudnienia występujące w budynku i w jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom z niepełnosprawnością.

Niepełnosprawni na spotkanie z Władzami Miasta w Świebodzicach muszą być wnoszeni na wózku inwalidzkim lub wchodzić na kolanach i to bez żadnej przesady. W dniu 9 marca br., odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta z członkami  Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, matkami dzieci niepełnosprawnych oraz osobami korzystającymi z rehabilitacji w Stowarzyszeniu przy ulicy Parkowej 4.

Niepełnosprawność występuje wówczas kiedy otoczenie jest niepełnosprawne tz. nie dostosowane do potrzeb konkretnej osoby. Może już pora aby Władze Miasta w Świebodzicach poważnie i znaleźnym szacunkiem podeszły do problemu i usunęły barierę architektoniczną w Ratuszu. Nie przekonuje nas informacja o tym że ponoć konserwator zabytków nie wyraża zgody na instalacje urządzenia ułatwiającego niepełnosprawnym wejście do bram władzy. Skoro takie urządzenie jest zainstalowane w Ratuszu Wrocławskim, który musimy przyznać wszyscy, jest zabytkiem o niebo wyższej klasy niż nasz poczciwy ale jednak tylko z końca XVIII Ratusz.Może to kwestia intensywności wnoszonych przez Burmistrza wniosków do konserwatora zabytków ? a może zwyczajny brak wyczulenia i należytej uważności na sprawy osób niepełnosprawnych?. Apelujemy wiec do Władz Miasta  o podjęcie działań zmierzających do likwidacji barier architektonicznych w naszym mieście;  na początek w Ratuszu i Miejskim Domu Kultury,  aby nikt już więcej nie musiał wchodzić a  właściwie wpełzać na swoich kolanach do Burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
%d bloggers like this: