Pogrzeb Daniela

Pogrzeb Daniela

Pogrzeb Daniela, Przyjaciela naszego Stowarzyszenia, odbędzie się 7 września br., o godzinie 9,30. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się
w Delmenhorst w Niemczech, gdzie w oczekiwaniu na zmartwychwstanie spocznie ciało Daniela.

Rodzina i bliscy proszą aby w dniu pogrzebu osoby wierzące pomodliły się  w Jego intencji
a osoby niewierzące prosi się o miłe wspomnienie związane z ostatnim spotkaniem z Danielem.

Tylko do chwili pogrzebu niechaj trwa smutek, 

bo życie udręczone – przekleństwem dla serca. 

 Nie oddawaj smutkowi swego serca, 

odsuń go, pomnąc na swój koniec. 

Nie zapominaj, że nie ma on powrotu, 

tamtemu nie pomożesz, a sobie zaszkodzisz. 

Gdy spoczął zmarły, niech spocznie i pamięć o nim,

pociesz się po nim, skoro już wyszedł duch jego.

(Syr 38,16-23)

 

Pożegnanie Daniela

Pożegnanie Daniela

W dniu dzisiejszym w poniedziałkowy słoneczny poranek odszedł od nas Daniel. Członek naszego Stowarzyszenia, który ponad wszystko kochał wolność, ludzi i dobrą muzykę. To właśnie On wpadł na pomysł aby w 2013 zabrać osoby niepełnosprawne, w tym ruchowo, na najpiękniejszy Festiwal Świata; Woodstock. To  Daniel był konsultantem  i koordynatorem  tego szalonego wyjazdu.

Daniel był człowiekiem o  ogromnym potencjale intelektualnym, empatyczny i  towarzyski, w jedną minutę potrafił zjednać sobie wielu ludzi. Był dla nas symbolem wolności, miłości i pokoju, a my dla niego drugą rodziną. Uczyliśmy się od siebie wielu rzeczy , Daniel uczył nas jak być  wolnym  a my jego uczyliśmyb wiary we własne możliwości. U nas w Stowarzyszeniu był KIMŚ ważnym i bezwarunkowo akceptowanym. Myśl o tym że nie usłyszymy już jego żartów i powiedzonek napawa nas ogromnym smutkiem. Daniel kochał wolność, był kolorowym ptakiem, który teraz zapewne szybuje po niebieskich przestworzach odnawiając stare i nawiązując nowe przyjaźnie. Zapewne będzie miał wiele do powiedzenia swoim zmarłym Przyjaciołom i Rodzinie, ale jak to Daniel poszukujący kolejnych wrażeń  zapewne będzie chciał pogadać i zaśpiewać z Ryśkiem Riedlem  czy z Jon’em Douglas’em z Deep Purple.

Daniel byłeś ostatnim pacyfistą , prawdziwym hipisem, którego mieliśmy szczęście  poznać . Daniel mówimy Tobie do zobaczenia, licząc że Twój wolny duch będzie  zawsze unosił się nad naszymi głowami, wskazujac nam azymut na wolność

Ostatnie Pożegnanie Edyty

Ostatnie Pożegnanie Edyty

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej poznali Edytę Cymarę ponad 15 lat temu. Była naszą koleżanką z którą realizowaliśmy wiele projektów, Edyta jednak najbardziej lubiła te zwiazane z propagowaniem kultury i tradycji polskiej. Nigdy nie zapomnimy jej wypowiedzi podczas wielu spotkań i imprez. Edyta była  oczytana, była komentatorka życia społecznego naszego miasta i kraju. Jej wypowiedzi podczas spotkań z aktorami czy reżyserami w panelach dyskusyjnych podczas trwania np. Festiwalu Filmów Kieślowskiego w Sokołowsku czy pytania  zadawane w czasie nocnych spotkań w Akademii Sztuk Przepieknych podczas trwania Festiwalu Woodstock zawsze  były odbierane jako ciekawe i interesujące.Nasza Koleżanka odeszła przedwcześnie zostawiając po sobie pustkę, której nie da się nikim zapełnić, bo Edyta była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia mówię Edytce żegnaj i do zobaczenia !

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress