Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw w Wodzie

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw w Wodzie

Jak co roku z okazji Mikołajek OSiR Świebodzice Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świebodzicach zorganizowali gry i zabawy w wodzie. Zawody odbyły się 6 grudnia w Wodnym Centrum Rekreacji. Ich uczestnikami byli podopiecznych ośrodków dla osób niepełnosprawnych z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego.

W wodnych zmaganiach rywalizowało 6 drużyn, podopieczni: Powiatowego Środowiskowego Dom Samopomocy z Wałbrzycha, Środowiskowego Domu Samopomocy ze Świdnicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa, Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina, Środowiskowego Domu Samopomocy ze Świebodzic oraz gospodarze zawodów członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic.

Zawodnicy zmagali się w 4 konkurencjach: biegu sztafetowym w wodzie, biegu przez przeszkody, zbieraniu piłeczek i rzutu piłeczką do koła ratunkowego.

Zawody wygrali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy ze Świdnicy. II miejsce zajęli wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy ze Świebodzic, III Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa. Tuż za podium uplasowali się gospodarze Turnieju, czyli podopieczni Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic. V miejsce wywalczył zespół Powiatowego Środowiskowego Dom Samopomocy z Wałbrzycha, a VI zajął Dom Pomocy Społecznej z Jaskulina. Uczestnicy otrzymali puchary, medale oraz słodycze.

Zawody tradycyjnie poprowadził pan Jacek Rabczyński ze Szkoły Pływania Genus wraz ze swoim synem Danielem Rabczyńskim ze szkoły pływania Swimmer.

Turniej organizacyjnie  wsparł Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, finansowo:Fundacja Forum Aktywności Lokalnej z Wałbrzycha , oraz rzeczowo Centrum Pucharowe w Świebodzicach, które ufundowało  medale dla zawodników.

źródło: https://osir.swiebodzice.pl/mikolajkowy-turniej-gier-i-zabaw-w-wodzie/

Podziękowania dla Pana Prezesa Mariusza Gawlika „za bycie z nami” podczas trwania Turnieju, oraz za profesjonalne sportowe otwarcie. Panom Jackowi i Danielowi Rapczyńskim za opiekę i zapewnienie zawodnikom bezpieczeństwa w wodzie, oraz Dominikowi Śmieszkowi -Świętalskiemu za prowadzenie Turnieju i za  stworzenie przyjaznej i sportowej atmosfery… Patrząc na radość zawodników tylko można żałować, że imprez o charakterze rekreacyjno, integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, ciągle jest w Świebodzicach za mało

 

Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 29-30 listopada br, członkowie Stowarzyszenia wespół z harcerzami ,w dwóch sklepach w mieście Świebodzice ,prowadzili świąteczną zbiórkę żywności. W sklepach ; Biedronka ul. Strzegomska i Intermarche przy ul. Jeleniogórskiej, wolontariusze zebrali łącznie 516 kg żywności. Zbiórka zorganizowana została w ramach współpracy z Wrocławskim Bankiem Żywności. Rozdziałem żywności wśród osób potrzebujących zajmuje się wolontariuszka Stowarzyszenia: Pani Luba Paszkowska. Klientom i pracownikom obu sklepów serdecznie dziękujemy za pomoc .

http://i0.wp.com/bankizywnosci.pl/wp-content/uploads/2017/11/logo.png?w=720&ssl=1

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress