Kawiarenka Integracyjna 2019

Kawiarenka Integracyjna 2019

Kolejny już  raz, członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Kawiarenka Integracyjna to spotkanie przyjaciół, osób zdrowych z niepełnosprawnymi.  Impreza wymyślona i realizowana przez Panią Jolantę Wypych, osobę wyjątkową,  która przez lata w „Integracyjnej Kawiarence” otwierała oczy i uszy uczniów, uwrażliwiając ich na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Dziękujemy Pani Jolu za wszystkie zorganizowane spotkania i serdeczności.

 

 

 

 

Bieg w hołdzie Żołnierzy Niezłomnych

Bieg w hołdzie Żołnierzy Niezłomnych

W dniu 3 marca br., członkowie Stowarzyszenia Pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej wzięli udział w biegu ku czci Żołnierzy Niezłomnych. Bieg w Świebodzicach niezmiennie  organizowany jest przez Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice, przy organizacyjnym wsparciu Biegu przez Posła RP Ireneusza Zyski. Żołnierze Wyklęci ciągle wzbudzają w społeczeństwie ogromne i skrajne emocje. Bieg Tropem Wilczym poświęcony jest  tym Żołnierzom, którzy zapisali się w historii Polski bohaterstwem i ogromnym patriotyzmem, do nich należy  ” Inka ” Danusia Siedzikówna, Witolda Pileckiego, czy Emil Fieldorfa „Nil” – Cześć ich pamięci !!

 

Niezbędna kropla w ocenie potrzeb – projekt dofinansowany z budżetu gminy Świebodzice

Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic od dnia 01.01.2019 do 30.09.2019 realizuje projekt pt. „Niezbędna kropla w oceanie potrzeb”. Zadanie  otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Świebodzice w kwocie 17  tysięcy zł, numer umowy PS.215.42019. W ramach projektu niepełnosprawni członkowie stowarzyszenia kontynuują  usprawnianie, dzięki czemu ich zdrowie i stan fizyczny  nie ulega pogorszeniu. Rehabilitacja prowadzona jest przez wykwalifikowaną rehabilitantkę zatrudnioną w ramach  umowy o pracę . Pani Agnieszka  prowadzi zabiegi rehabilitacyjne
w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Parkowej 4 , w Świebodzicach oraz
w domach pacjentów;  od poniedziałku do piątku,  w godz. od 9.00 do 17.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress