Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 16 i 17 marca br, członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach porozumienia i za zgodą Wrocławskiego Banku Żywności prowadzić będą Świąteczną Wielkanocną Zbiórkę Żywności.

Zbiórka będzie prowadzona na terenie sklepu Tesco w Świebodzicach, przy ulicy Wałbrzyskiej. Po przeprowadzonej zbiórce na stronie Stowarzyszenia zamieszczone zostanie sprawozdanie.

Przekazane przez Klientów sklepu artykuły żywnościowe przekazane zostaną niepełnosprawnym członkom Stowarzyszenia

Świebodzicki bieg ” Tropem Wilczym”

Świebodzicki bieg ” Tropem Wilczym”

W Świebodzicach 4 marca br., odbył się bieg „Wilczym Tropem”, objęty patronatem Posła RP; Pana Ireneusza Zyski. Bieg po raz już VI  zorganizowało Stowarzyszenie  ” Obywatelskie Świebodzice”. W tym roku biegowi patronowali żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim:  Hieronim Dekutowski, Łukasz Ciepliński, Zbigniew Przybyszewski, Roman Groński, Roman Ścibior, Dionizy Sosnowski, Czesław Gałązka oraz Witold Pilecki. Większość grobów tych bohaterów została odnaleziona w latach 2012-2013 przez zespół prof. Szwagrzyka w kwaterze „Na Łączce”. Niestety mogiły Witolda Pileckiego, do dnia dzisiejszego nie odnaleziono. Podobizny Żołnierzy Niezłomnych znalazły się w tym roku na białych koszulkach uczestników biegu.

Głównym celem Biegu było i jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963, a także propagowanie wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku.  Kulminacyjnym punktem Biegu „Tropem Wilczym” był dystans 1963 m., który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.

Bieg w Świebodzicach ma charakter wyczynowy: Stowarzyszenie „Obywatelskie Świebodzice” zapewnili  startującym zawodnikom  profesjonalny pomiar czasu na dystanse 5 km. i 10 km. Wszystkim uczestnikom wodę, kiełbaski ,smaczną grochówkę oraz nagrody.

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej,jak co roku

wzięli udział w biegu na honorowym dystansie 1963 m.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress