ciąg dalszy podziękowań

ciąg dalszy podziękowań

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje Panu Sebastianowi Goworkowi, Dyrektorowi sklepu Castorama za pomoc i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych . Budynek w którym prowadzimy działalność rehabilitacyjną jest pozbawiony izolacji podłogowej, a ogrzewanie elektryczne jakie nam zainstalowano jest bardzo drogie. Mamy nadzieję, że wykładzina podłogowa podarowana przez Castoramę ociepli pomieszczenie przez co polepszy komfort prowadzonej w stowarzyszeniu bezpłatnej rehabilitacji. Wykładzinę dywanową w ramach wolontariatu  położył w sali rehabilitacyjnej Pan Czesław Fałowski. Obu Panom za okazaną pomoc składamy serdeczne wyrazy podziękowania.

 

Kino bez barier

Kino bez barier

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniu 10 września br., zaprosili m.in członków naszego Stowarzyszenia  na pokaz polskiego filmu pt.Obywatel. Film  z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Projekt Adapter to fantastyczny pomysł będący jednocześnie  głosem w debacie nad dostępnością kultury dla osób niepełnosprawnych. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy bez granic, gdzie wszyscy razem są razem aby poznać wspaniałe współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dodatkowo dla widzów seansu niedzielnego po projekcji odbyła się dyskusja panelowa z Jerzym Stuhrem filmowym filmowym Obywatelem Janem Bratkiem. Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu wiceprezes Stowarzyszenia Pani Krystyny Skoczylas.

Podziękowania za dar

Podziękowania za dar

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej serdecznie dziękują dr Edwardowi Szwarcbachowi za przekazany w postaci ławy biesiadnej dar. Nowa ława zastąpiła starą już mocno nadwyrężoną zębem czasu oraz warunkami atmosferycznymi. Przekazana darowizna rzeczowa jest dla nas bardzo  ważna bowiem przy ławie odbywać się będą imprezy o charakterze integracyjnym. Najbliższa to XVI Urodziny Stowarzyszenia na które już dziś zapraszamy Pana Edwarda Szwarcbacha.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress