Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw w Wodzie

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw w Wodzie

W dniu 6 grudnia 2016 r., jak każdego roku od 7 lat Stowarzyszenie wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Świebodzicach zorganizowało Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw w Wodzie. W zawodach udział wzięły 4 drużyny z dwóch powiatów; świdnickiego i wałbrzyskiego.

  1. Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa
  3. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Wałbrzycha
  4. Dom Pomocy Społecznej z Jaskulina

Turniej został  perfekcyjnie zorganizowany przez Pana Dominika Świętalskiego, który  przy wsparciu ratowników i wolontariuszy z OSiR w Świebodzicach przeprowadził 6 konkurencji turniejowych. Zawody prowadziła Pani Krystyna Skoczylas, wice prezes Stowarzyszenia.

Prezenty dla wszystkich drużyn przygotowało Stowarzyszenie  a nagrody i medale zawodnikom  jak to bywa zawsze w dniu 6 grudnia, wręczał  prawdziwy Święty Mikołaj

 

 

IMG_0076

Pociąg Śnieżynka

Pociąg Śnieżynka

W dniu 4 grudnia 2016 r., członkowie Stowarzyszenia wraz z dziećmi z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych wyruszyli w niezwykłą podróż. Dzięki muzealnej tradycji Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej w Pociągu Świętego Mikołaja wszystkie zaproszone przez Starostwo Powiatu Świdnickiego dzieci przejechały ze Świdnicy do Wrocławia i z powrotem. We Wrocławiu dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały miasto i robiły drobne zakupy  na Jarmarku Bożonarodzeniowym.  To był, słuchając relacji dzieci wesoły i radosny dzień i oby takich więcej 🙂

IMG_0195 IMG_0204 IMG_0206 IMG_0187

Kawiarenka Integracyjna

Kawiarenka Integracyjna

 

Dni Integracji w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo –Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach to impreza, która wpisała się już trwale w kalendarz spotkań osób niepełnosprawnych z uczniami i gronem pedagogicznym Szkoły. Impreza o charakterze integracyjnym zainicjowana i prowadzona z ogromnym zaangażowaniem przez Panią Jolantę Wypych  ma już 13 letnią tradycję.Wszyscy w naszym stowarzyszeniu wiedzą,  że w listopadzie spotkamy się w miłym towarzystwie w kawiarnianym klimacie przy dobrej zabawie i muzyce.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress