Wyjazd do Teatru Współczesnego na przestawienie pt. „Cicho/Тихо”

Wyjazd do Teatru Współczesnego na przestawienie pt. „Cicho/Тихо”

W dniu 13 listopada br, członkowie Stowarzyszenia wyjechali   do Teatru Współczesnego we Wrocławiu obejrzeć   przejmujące przedstawienie pt.” Cicho/Тихо ”

Tematem przedstawienia są losy inspirowane historiami żyjących we Wrocławiu przedstawicieli mniejszości ukraińskiej.Główny bohater Ihor/Igor nie jest podekscytowany pierwszym dniem w polskiej szkole. Snuje tysiące mrocznych scenariuszy, boi się braku akceptacji. Spektakl Cicho/Тихо jest częścią projektu realizowanego przez fundację Teatr Układ Formalny w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Działania projektowe skierowane są do młodzieży między 12 a 18 rokiem życia.

 

18 -te Urodziny Stowarzyszenia

18 -te Urodziny Stowarzyszenia

Mamy już 18 lat. Jesteśmy  pełnoletnim Stowarzyszeniem. W drodze do dorosłości przydarzyło nam się wiele przygód. Przeżywaliśmy wzloty i upadki, poznaliśmy wiele osób, a z wieloma przyszło nam się rozstać, z rożnych powodów. Przez ten wspólnie przeżyty czas przejechaliśmy tysiące kilometrów realizując krajowe i międzynarodowe projekty. Byliśmy w wielu miastach , od wschodu do zachód i od północy po południe Polski, oraz w kilku państwach poza granicami kraju jak ;  Turcja, Białoruś i Czechy. Dzisiaj mając skończonych 18 lat, jesteśmy mądrzejsi o przeżyte doświadczenia i gotowi do rozpoczęcia kolejnej przygody, zawsze z udziałem osób niepełnosprawnych i osób ich wspierających . Dziękując wszystkim za wspólny czas liczę na ciąg dalszy naszej wspólnej przygody <3 rozpoczętej 1 października 2001 roku.

50 lecie Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie

50 lecie Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie

Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie powołany został do życia w roku 1969. Początkowo sprawowano w nim  opiekę nad dziećmi  z niepełnosprawnościami. Z czasem , a stało się to w latach 80-tych XX wieku , dom stał  się azylem dla  niepełnosprawnych, ale już dorosłych. Członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z okazji Jubileuszu składają  Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom DPS w Jaskulinie życzenia dalszych sukcesów, dziękując za zaproszenie i  za dotychczasową współpracę… życzymy Wam Kochani wszystkiego najlepszego na kolejne 50 lat <3

 

 

Kawiarenka Integracyjna 2019

Kawiarenka Integracyjna 2019

Kolejny już  raz, członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Kawiarenka Integracyjna to spotkanie przyjaciół, osób zdrowych z niepełnosprawnymi.  Impreza wymyślona i realizowana przez Panią Jolantę Wypych, osobę wyjątkową,  która przez lata w „Integracyjnej Kawiarence” otwierała oczy i uszy uczniów, uwrażliwiając ich na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Dziękujemy Pani Jolu za wszystkie zorganizowane spotkania i serdeczności.

 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress