XIX Urodziny Stowarzyszenia – Walne Zebranie członków Stowarzyszenia

XIX Urodziny Stowarzyszenia – Walne Zebranie członków Stowarzyszenia

W dniu 28 września br. o godzinie 17.00 rozpoczeło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia,  podczas którego zostały
przyjete przez 28 członków naszej organizacji trzy ważne Uchwały:

  • Przyjęcie sprawozdań za rok 2019 ( merytorycznego i fiansowego)
  • Odwołanie dotychczasowej wice prezes Stowarzyszenia ( na własną prośbę)
  • Powołanie nowej wice prezes Stowarzyszenia. W tajnych wyborach wice – prezesem Stowarzyszenia została wybrana Pani Aleksandra Mierzwińska – gratulujemy <3

W tym samym dniu Stowarzyszenie uroczyście obchodziło XIX Urodziny.
1 października 2001 r. Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zostało zarejestowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) , a w roku 2005 uzyskało już status Stowarzyszenia Pożytku Publicznego (opp). Księgową Stowarzyszenia na zasadzie wolontariatu jest Pani Danusia Bacza, Prezesem jest Pani Elżbieta Surgieniewicz. Stowarzyszenie koncentruje sie głównie na rehabilitacji osób niepełnosprawnych, czyli na działaniach nastawionych na ochronę zdrowia.

Czas urodzin był też czasem wspomnień;  wesołych i tych smutnych . W tym dniu wspominaliśmy  zmarłych członków naszego Stowarzyszenia; Piotra Krzekotowskiego,  Panią Krysię Piotrowską, Panią Lubomirę, Panią Halinkę Dziewiątkowską, Panią Reginę Łybacką, Julitę Borowiec, Marcina Peksę,  Kasię Kaczmarek, Piotrka Laska, Andrzeja Jaroszka, Edytę Cymarę i Daniela Ormianina.

Przyjęcie Urodzinowe  zostało przygotowane  przez Panią Jolę Majzner, naszą szefowa kuchni, która  wraz z pomocnikami Panią Julitą Wójcik  i Panią Ewą Tarkowską przygotowała smaczne menu. Dziekujemy wszystkim członkom stowarzyszenia oraz naszym Sponsorom za wsparcie naszego urodzinowego przyjecia <3

Pogrzeb Daniela

Pogrzeb Daniela

Pogrzeb Daniela, Przyjaciela naszego Stowarzyszenia, odbędzie się 7 września br., o godzinie 9,30. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się
w Delmenhorst w Niemczech, gdzie w oczekiwaniu na zmartwychwstanie spocznie ciało Daniela.

Rodzina i bliscy proszą aby w dniu pogrzebu osoby wierzące pomodliły się  w Jego intencji
a osoby niewierzące prosi się o miłe wspomnienie związane z ostatnim spotkaniem z Danielem.

Tylko do chwili pogrzebu niechaj trwa smutek, 

bo życie udręczone – przekleństwem dla serca. 

 Nie oddawaj smutkowi swego serca, 

odsuń go, pomnąc na swój koniec. 

Nie zapominaj, że nie ma on powrotu, 

tamtemu nie pomożesz, a sobie zaszkodzisz. 

Gdy spoczął zmarły, niech spocznie i pamięć o nim,

pociesz się po nim, skoro już wyszedł duch jego.

(Syr 38,16-23)

 

Pożegnanie Daniela

Pożegnanie Daniela

W dniu dzisiejszym w poniedziałkowy słoneczny poranek odszedł od nas Daniel. Członek naszego Stowarzyszenia, który ponad wszystko kochał wolność, ludzi i dobrą muzykę. To właśnie On wpadł na pomysł aby w 2013 zabrać osoby niepełnosprawne, w tym ruchowo, na najpiękniejszy Festiwal Świata; Woodstock. To  Daniel był konsultantem  i koordynatorem  tego szalonego wyjazdu.

Daniel był człowiekiem o  ogromnym potencjale intelektualnym, empatyczny i  towarzyski, w jedną minutę potrafił zjednać sobie wielu ludzi. Był dla nas symbolem wolności, miłości i pokoju, a my dla niego drugą rodziną. Uczyliśmy się od siebie wielu rzeczy , Daniel uczył nas jak być  wolnym  a my jego uczyliśmyb wiary we własne możliwości. U nas w Stowarzyszeniu był KIMŚ ważnym i bezwarunkowo akceptowanym. Myśl o tym że nie usłyszymy już jego żartów i powiedzonek napawa nas ogromnym smutkiem. Daniel kochał wolność, był kolorowym ptakiem, który teraz zapewne szybuje po niebieskich przestworzach odnawiając stare i nawiązując nowe przyjaźnie. Zapewne będzie miał wiele do powiedzenia swoim zmarłym Przyjaciołom i Rodzinie, ale jak to Daniel poszukujący kolejnych wrażeń  zapewne będzie chciał pogadać i zaśpiewać z Ryśkiem Riedlem  czy z Jon’em Douglas’em z Deep Purple.

Daniel byłeś ostatnim pacyfistą , prawdziwym hipisem, którego mieliśmy szczęście  poznać . Daniel mówimy Tobie do zobaczenia, licząc że Twój wolny duch będzie  zawsze unosił się nad naszymi głowami, wskazujac nam azymut na wolność

Ostatnie Pożegnanie Edyty

Ostatnie Pożegnanie Edyty

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej poznali Edytę Cymarę ponad 15 lat temu. Była naszą koleżanką z którą realizowaliśmy wiele projektów, Edyta jednak najbardziej lubiła te zwiazane z propagowaniem kultury i tradycji polskiej. Nigdy nie zapomnimy jej wypowiedzi podczas wielu spotkań i imprez. Edyta była  oczytana, była komentatorka życia społecznego naszego miasta i kraju. Jej wypowiedzi podczas spotkań z aktorami czy reżyserami w panelach dyskusyjnych podczas trwania np. Festiwalu Filmów Kieślowskiego w Sokołowsku czy pytania  zadawane w czasie nocnych spotkań w Akademii Sztuk Przepieknych podczas trwania Festiwalu Woodstock zawsze  były odbierane jako ciekawe i interesujące.Nasza Koleżanka odeszła przedwcześnie zostawiając po sobie pustkę, której nie da się nikim zapełnić, bo Edyta była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia mówię Edytce żegnaj i do zobaczenia !

 

 

Miasto dofinansowało rehabilitację

Miasto dofinansowało rehabilitację

Środki finansowe pochodzące z budżetu Gminy Świebodzice zostały rozdysponowane. Nasze Stowarzyszenie na realizację i kontynuację  zadania z zakresu ochrona
i promocja zdrowia, tytuł projektu  „Niezbędna kropla w oceanie potrzeb” otrzymało 19 tyś zł.

Jak informuję Urząd Miasta na swojej stronie www.swiebodzice.pl ze względu na ogłoszony stan epidemii i związane z tym ograniczenia, umowa na realizację zadania zostanie  podpisana po jego odwołaniu.

Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg Topem Wilczym w Świebodzicach  podobnie jak w całej Polsce odbył się w dniu 1 marca. Lokalnym organizatorem biegu było Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice, patronat honorowy nad Biegiem  objął   poseł RP Ireneusz Zyska

Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym w roku 2011 – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

 

II Konkurs Ortograficzny Osób Niepełnosprawnych

II Konkurs Ortograficzny Osób Niepełnosprawnych

21 lutego br, w Szkole Podstawowej nr 2 z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się II Konkurs Ortograficzny Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach.
W konkursie wzięło udział 10 drużyn;

1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach
2. Stowarzyszenie Pomocy Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w
Świebodzicach.
3. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie.
4. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałbrzychu.
5. 6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałbrzychu.
7. Powiatowy Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w
Kamiennej Górze.
8. Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza” w Świdnicy.
9. Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie.
10. Ośrodek Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” przy Powiatowym Centrum Pomocy
Rodzinie w Jaworze

Każdy z uczestników konkursy już wie że WIELKĄ LITERĄ zawsze się pisze:
nazwy urzędów, władz, stowarzyszeń
oraz imiona wszelakich istot:

Nazwy mieszkańców ziem, części świata:
Polak, Ślązak, Azjata,
geograficzne nazwy, więc:
Ural, Bałtyk, Lubelskie, Barania Góra.
Nazwy miast, ulic, dzielnic ; Ciernie, Jana Pawła II, ulica Wolności,Wreszcie – w tytułach dzieł, wierszy
dużą literę wstaw w wyraz pierwszy. Pisz: Konstytucja 3 maja, Kaczka dziwaczka, Hołd pruski.

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress